VELİLERİMİZDEN GELENLER

Kızımız Ada Buğlem’in La Petite Ecole ‘de başlayan eğitim hayatı Charles de Gaulle’de devam etmekte. Bu başarısının tek ama tek mimarı La Petite Ecole’de aldığı eğitimdir. Çünkü bizler Fransızca bilmeyen anne babayız. Teşekkürler La Petite Ecole Ailesi.

Özlem ÖNEL SUNĞUR
Kızım Allegra Figen Çakıroğlu’nu 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında, arkadaş tavsiyesi üzerine Petite Ecole’ün yuva sınıfına (MS) gönderdik. Bu okulu tercih etme nedenimiz Pierre Loti Fransız okuluna kolaylıkla geçiş yapabilmesiydi. Pierre Loti ile aynı müfredatı izlediklerini biliyorduk. Ben de Pierre Loti’ nin eski bir mezunu olarak kızımın Fransızcasını çok hızlı bir şekilde ilerlettiğini fark ettim. Öğretmenlerin genç, dinamik ve sıcakkanlı olması kızımın okula çok rahat adapte olmasını ve okula gitme konusunda istekli olmasını sağladı. Müdüre hanımın her tür konuda son derece yardımcı ve öğrencilere karşı çok sevecen ve duyarlı olması ayrıca bir artı oldu. Bir sene sonunda kızım Fransızca kendisine söylenen her şeyi anlamakla kalmayıp, bana ufak cümlelerle cevap vermeye de başladı. Şu an Pierre Loti’de okuyor ve temeli sağlam olmasından dolayı adaptasyon konusunda hiçbir zorluk çekmedi. Petite Ecole’ü tercih etmekte çok doğru bir karar verdiğimizi düşünüyorum.

Maral Törenli Çakıroğlu
Geriye dönüp baktığımda, “La Petite Ecole” kızım adına yaptığım en önemli ve hayırlı keşiflerden biriydi.
Fransızca ağırlıklı eğitim vermesinden dolayı, mezunu olduğum okulun çevresinde hakkında hemen konuşulmaya başlanılan “La Petite Ecole” e, ilk adımımı attığım gün, Gerek Kudret Hanım ile Marie-Rose Hanım’ın sıcak karşılamaları ve eğitim taahhütleri konusunda detaylı bilgilendirmeleri neticesinde, Gerek okul binasının küçük çocuklara sunabildiği olanakları görünce, Doğru yerde olduğumu anladım.

“La Petite Ecole”de, sınıf mevcutları 11-12 çocuk civarında, bu nedenle sınıf öğretmenleri çocukların tamamına ayrı ayrı mesai ayırabiliyor. Bu sayede çocukların sadece yabancı dil bilgisi değil, genel olarak gelişimleri de hızlı gerçekleşiyor.

Kızım, “La Petite Ecole”e başladığında, henüz dördüncü yaşının başlarındaydı ve Fransızca bilmiyordu. Okul başlangıcından itibaren, birinci ayın sonunda, bir iki Fransızca şarkıyı ezberden söyleyebilmeye, dördüncü ayın sonunda kendisine Fransızca söylenenlerin büyük çoğunluğunu anlamaya ve de sene sonunda Fransızca karşılık vermeye başlamıştı.

“La Petite Ecole”ün yönetimi ile de, bir veli olarak, iletişim kurmam çok kolay oldu.

Tüm sene boyunca Kudret Hanım ile Marie Rose Hanım, bekletmeden, sıkılmadan, her türlü sorumu cevapladılar ve de dönem dönem kızımın eğitimi ile ilgili yaşadığım endişe ve tereddütleri gidermeme yardımcı oldular.

Sene sonunda, verilen tüm eğitim taahhütleri tutulmuştu. Kızım, bir Fransız okulunda öğrenimini devam ettirecek alt yapıya artık sahip olmuştu. Kızım bu sene Fransız Pierre Loti Lisesi’nde devam ediyor, La Petite Ecole’de verilenlerin sayesinde, okulda hiç yabancılık çekmiyor.

La Petite Ecole’ün tüm ekibine en candan teşekkürlerimi sunarım!

Nihan Nişancı Aksoy
Sevgili Kudret hanım,

Sizin nezdinizde tüm La Petite Ecole ekibine, kızım Deniz’e 9 ayda kattıklarınız için tekrar teşekkür etmek istedim. Bu kadar kısa sürede bu kadar hızlı ilerlemesi ve Pierre Loti’ye kabul edilmesi sizlerin başarısı. La Petite Ecole’de hem eğlendi hem de öğrenci olmayı öğrendi. Umarım La Petite Ecole nice şanslı çocuklar yetiştirsin.

Sevgiler,
Özlem Filmer
La Petite Ecole’un kurucu müdiresi Sayın Kudret Hanım,

Size ve ekibinize, kızımız Defne Mina Seren’in Pierre Loti lisesine kabul edilişine dek kurumunuzda aldığı iki yıllık eğitim süresince (2016-2017 ve 2017-2018 dönemlerinde), kendisinin bireysel gelişimine ve Fransızcasına verdiğiniz katkılar nedeniyle çok teşekkür ederiz.

Şahsınız her daim, her konu ile çok yakından birebir meşgul olarak gözlerimizin arkada kalmamasını sağladınız.

Başarılarınızın devamını dileriz.

Arzu Kader Harmancı Seren – Hasan Basri Seren