A PROPOS

Neden La Petite Ecole?

La Petite Ecole sayesinde, çocuğunuz akademik bir Fransız eğitiminden çok küçük yaşlarından itibaren faydalanır.

Anaokulundan itibaren tüm gün Fransızca eğitim alan bir çocuk iler ki, yaşlarında Fransızca eğitimine çok rahat ve başarılı bir şekilde devam edecektir.

La Petite Ecole olarak; Fransız Milli Eğitim Bakanlığı’nın uyguladığı Maternelle (anaokulu) programı izliyoruz.

Yurt dışındaki en gelişmiş Fransız okulları ağı olan AEFE (Agence pour Les établissements d’enseignement français) okullarından biri olmak üzere başvurumuzu yapmış bulunuyoruz.

La Petite Ecole’de eğitmenlerimizin hepsi anaokulu öğretmenidir ve öğretmenlik diplomalarını Fransa’dan almışlardır. Fransızca ana dilleridir. Fransız Milli Eğitim Bakanlığı’nın uyguladığı sınavdan geçmişlerdir veya Fransız üniversitelerinde okumuşlardır. Anaokulu ve ilkokul düzeyinde eğitim kurumları için en ideal özelliklere sahip olan kişilerden özenle seçilmiş ve işe yerleştirmeleri yapılmıştır.

La Petite Ecole’de dersler Fransızca yapılır ve her çocuk yaş gruplarına göre sınıflara ayrılır.

Fransızca eğitimin yanında çocuklara birçok atölye çalışmaları ile çocukların diğer özelliklerinin de gelişmesi için yoga atölyesi, tiyatro atölyesi, mutfak atölyesi ve bahçe atölyesi yaptırılır. Bu atölyeler sayesinde çocuklar hem eğlenir hem öğrenirler.

La Petite Ecole İstanbul’un en tanınmış ve nezih semtlerden biri olan Tarabya ‘da bulunmaktadır. Çevresi yeşillikler ile dolu sakin ve huzurlu bir ortamdadır.

La Petite Ecole büyük bahçesi sayesinde yeşillikler içinde, çocuklara güvenli bir ortam sunmaktadır.

Çünkü, havaların güzel olduğu günlerde, açık havada çocukların maksimum aktivite yapabilmeleri için büyük bir bahçemiz bulunmaktadır.