ETKİNLİKLER

Eğitim Gezileri

Okul gezileri, yeni bir yerle buluşma, değişim, sürpriz ve heyecan ile eş anlamlıdır ve çocukların keşif duygusunu güçlendirmeyi teşvik eder.

Okul gezileri, öğrencinin hayal gücünü geliştirmesine ve kendisini baştan yaratmasına yardımcı olur. Çevresindeki dünyayı anlamalarına, sorduğu birçok sorunun cevabını bulmaya, çocuğun görüşünü ve duyarlılığını geliştirmeyi sağlar.

Çocuğun sınıfı ile çıktığı geziler, konuşulan dili somutlaştırır ve deneyimsel olarak sürdürülebilir bir şekilde güçlendirir.

La Petite Ecole’de temalar, pedagojik eğitim ekibimiz tarafından dikkatle seçilir ve ayrıca okulun herhangi bir gezisi için çocuklar heveslendirilir.

Tüm Eğitim yılı boyunca her ay bir defa periyodik olarak birçok gezi planlanmakta ve gerçekleştirilmektedir.

A PROPOS
Yemek

Mutfak Atölyesi

Sevim Gökyıldız, Türkiye gurme derneklerinin eski başkan yardımcısıdır. Ayrıca, Marsilya’daki (Fransa) Akdeniz mutfağı konservatuarı yönetim kurulunda yer alan bir mutfak yazarıdır.

La Petite Ecole’de çocuklarımıza, Fransız mutfağının temellerini öğretmek için düzenli olarak mutfak aktiviteleri düzenler.
Yemek
Bahçe

Bahçe atölyesi

Öğretmenlerimiz, doğanın döngüsünü çocuklara anlatarak ve ekim yaparak pedagojik bahçemizin bakımını, meyve bahçemizdeki meyve ve sebzeleri, meyve ağaçlarını yetiştirmeyi ve hasadını bütün yıl boyunca öğrencilere öğretirler.

Yoga Atölyesi
Alicia FANINI

Alicia, Ankara Charles de Gaulle Fransız Lisesi mezunudur. Uzun yıllar anaokullarında Fransızca öğretmeni olarak çalıştıktan sonra, yogayı keşfetmiş ve bu arzusunu mesleğe dönüştürmüştür. Altı yıldır anaokullarında çocuklarla yogayı, Fransızca olarak yapmaktadır. Fransız biri tarafından, çocukların yoga eğitimi alması, onların hem dil eğitimlerini sürekli kılmakta hem de keyifli bir süreç geçirmelerini sağlamaktadır.

Çocuk yogası son yıllarda ciddi ve kalitesi yüksekokullarda sıklıkla uygulanan bir atölye çalışmasıdır.

Alicia, uyguladığı yoga programı;
Çocukların öfke durumlarında, doğru nefes alıp verme teknikleri ile kendini kontrol edebilmeyi öğrenmeleri, konsantrasyonunu sağlamayı başarmaları, doğru duruş pozisyon egzersizleri sayesinde dünyayı, kendisini keşfetmesi ve öğrencinin okul hayatındaki başarısı konusundaki etkisi çok büyüktür. Alicia, yogayı çocuklarımıza en doğru ve en eğlenceli şekilde öğretmektedir.
Yoga

2019 Yaz Okulu

Yaz boyunca çocuklarınızla, yeterince ilgilenemeyecek vaktiniz yoksa ve çocuğunuzun zengin içerikli bir program içeren bir okulda bulunması istiyorsanız.

Çocuklarınızı yaz okuluna yazdırmak için tatil tarihlerinizi şimdiden biliyor musunuz?

Yaz okulumuz velilerimize Fransızcayı keşfederek ve konuşarak öğrencilerimize en doğru yatırımı yapmış olduğunu gösteriyor.

Yaz okulumuz, erken çocukluk dönemindeki çocukların tüm etkinlikleri konusunda uzman profesyoneller ile birlikte gerçekleştirdiği için benzersizdir.

Yaz okulumuzda 2-6 yaş arası tüm çocukları ağırlıyoruz.

Yaz Okulumuz 1 Temmuz – 31 Temmuz arası açıktır.

Yaz okulumuzda bir günlük program

Yaz okulunda, okulumuz 09h00-15h30 arasında açıktır, ancak yeterli kayıt olduğu takdirde, saat15h00 ile 18h00 arasında talep doğrultusunda ek olarak okul saatleri uzatılabilir…

Her hafta, Frankofon kültürüne uygun faaliyetlerin olduğu, farklı bir konu işlenir. Cuma öğleden sonrası çocuklar tarafından gerçekleştirilen ve haftayı tamamlayan büyük bir grup oyununa adanmıştır. Yaz okulunda, günler genellikle şunları içerir:
 • Karşılama zamanı
 • Hayal gücünü uyandırmak ve diğer ufukları keşfetmek için şarkı / müzik ve hikaye zamanı
 • Fransızca sınıfı
 • El becerileri faaliyetleri
 • İfade faaliyetleri
 • Dinlenme / sakin zaman ve öğle yemeği
 • Açık havada spor oyunları
 • İsteğe bağlı aktiviteler zamanı
* Su oyunları, bahçe ve açık hava etkinlikleri yaz boyunca ve yaşlarından bağımsız olarak tüm çocuklar için düzenlenmektedir.
** La Petite Ecole, yaz aylarında büyük bir kum havuzuna ve küçük güvenli bir yüzme havuzuna sahiptir.

Ortak atölyeler
(haftada 1 proje düzenlenir)

Çocukların yaş gruplarına göre:

 • Sirk / kostüm projesi (15 gün)
 • Tarihi ve sanatsal projeler: Asterix ve Obelix (15 gün)
 • Tarihi projeler: VahşiBatı (Kızılderililer)
 • Müzikal projeler: Bir enstrüman üretmek ve ortak bir müzikal performans oluşturmak
 • Spor projesi: Müsabaka etmeyi öğrenmek ve engellerden oluşan bir parkur gerçekleştirebilmek.
 • Sanatsal projeler: Üç boyutlu bir hayvan veya karakter yaratmak (Dinozorlar gibi)
 • ‘Bir Kitap yaratma’ projesi: Çocukların hayal gücünü geliştirme zemininde bir hikaye yaratma, bu hikaye ile ve bir kitap gerçekleştirme.
 • Piknik yaparak, haftada 1 eğlence gezisi (Belgrad Ormanı, Kilyos, Atatürk Arboretumu, akvaryumlar, Emirgan Parkı, Çiftlik gezisi)